Március során több tornán és rendezvényen is részt vettek, minden alkalommal bizonyítva tehetségüket és kitartásukat.
Algyő Nagyközség Önkormányzata sikeresen pályázott a TOP Plusz-1.2.1-21 kódszámú, „Élhető települések” című felhívásra, és a TOP PLUSZ-1.2.1-21-CS1-2022-00026 azonosítószámú projekt keretében 354.768.001 forint összegű támogatást nyert el.
Badar Krisztina 25 éve vezeti az algyői fitnesz csoportokat, kicsiket és nagyokat egyaránt. Ezt az évfordulót egy mozgalmas nappal ünnepelték, ahol Béres Alexandra volt a sztárvendég.
Algyő fejlesztésekkel is támogatja az aktív életmódot és a fenntarthatóságot.
A Gyevikult Nkft. 2025-ben ingyenes programsorozatot indított a Faluházban. A sorozatot Dr. Imre Nóra szakpszichológus nyitotta meg „A szerelem és a párkapcsolatok pszichológiája” című előadásával. A szakembert a témával kapcsolatban a Hírmondó is megkérdezte.
Algyő Nagyközség Önkormányzata a lakosok tájékoztatása alapján szóban, majd írásban is jelezte a rendszeres járatkimaradásokat, és kérte a problémák megszüntetését.
Kutyák és cicák részére ivartalanítási akciót hirdet az Algyői Kutyás Egyesület az Igazságügyi Minisztérium „Az állatvédő szervezetek támogatása” című pályázati kiírásán elnyert támogatásból.
Tavaszi lemosó permetezést végeztet Algyő Közterein lévő faállományon a Gyeviép Nkft. 2025. április 2-án az éjszakai órákban.
2025. március 22-én, szombaton Kisteleken színvonalas utánpótlástornán vett részt az Algyő SK U7-es korosztálya.
34 napirendi pontot tárgyalt 2025. február 20-án Algyő Nagyközség Képviselő-testülete.
Azokat a családokat várják a Bóbita Bölcsődébe április 28-án és 29-én, akik a 2025/26-ös nevelési évben bölcsődei szolgáltatást szeretnének igénybe venni. Délelőtt 9 és délután 3 óra között van mód a beiratkozásra a Tiszavirág utca 44. szám alatti intézményben.
A Csongrád-Csanád Megyei Kormányhivatal Agrárügyi Főosztály Élelmiszerbiztonsági és Állategészségügyi Osztálya CS/I01/00657-5/2025. sz. határozata alapján Algyő Nagyközség közigazgatási területére 2025. március 31. – 2025. április 20-ig ebzárlatot és legeltetési tilalmat rendelek el!
Ezúton értesítjük a tisztelt lakosságot, hogy Algyő Nagyközség Önkormányzata megbízásából a Kastélykert utcán a kivitelező megkezdi az útfelújítási munkálatok következő szakaszát, ezért 2025. március 24-től teljes szélességben lezárásra kerül a Kastélykert utca a településkaputól a Téglás utcáig.
Teltház előtt játszotta Vörös Edit, Teremi Trixi, Szirtes Gábor és Csere László az Asszonykám adj egy kis kimenőt! című darabot. Az előadás egy operett betétekkel tűzdelt kabaréműsor volt, amellyel két felvonáson keresztül örvendeztették meg a közönséget.
Tájékoztató nyílt nap szülők részére, a Bóbita Bölcsődében 2025.04.07. 17.00 órakor. A részvétel regisztrációhoz kötött.