× Hírek Önkormányzat E-Ügyintézés Turisztika Hasznos információk Események Facebook oldalunk Youtube oldalunk Instagram oldalunk
hu

Ahol szükség van, ott segítség is van

|
2025. június 23. | Kultúra

Algyő egy olyan település, ahol jó élni, ahol jó együt lenni, ahol jó időt tölteni. Mert szép a környezet, jó programok vannak és számos kikapcsolódási lehetőség adott kicsiknek és nagyoknak. Mindemellett büszke algyőiek is lehetünk, hiszen van olimpikonunk, vannak világ- és európa bajnokaink, vannak kiemelkedő kézműveseink és a büszkeségeink sorába lépett most egy algyői basszusgitáros is, aki számos zenekarnak volt alapító tagja, szíve-lelke több csapatnak és most a Gypo Cirkusszal és Szirota Jenniferrel 2025-ben Magyarország dalát alkotta meg a Szél úgy beszél című szerzeményével.

Kecskeméti Sándor 1973-ban született Szegeden, majd Algyőn, a Szüret utcai családi házban nevelkedett. Zenei pályafutása 16 éves korában kezdődött, amikor Bakó Tibor kezei között gitározni tanult. 1989-ben megalakult az első algyői zenekara Sedativ névvel. Katonasága ideje alatt létrejött a Babybond trió, amellyel progresszív rock zenét játszottak. 1995-ben újabb algyői zenekart hívtak életre a Heaven’s Drinket. Ezzel a csapattal dirty rock and roll stílusban szólaltattak meg dalokat. A zenekar bázisa Algyő volt, de fellépési lehetőségük leginkább a szegedi Rock klubban adódott. 1996-2002 között Sanyi bekerült az Útközband zenekarba, amely egy ifjúsági party zenekar volt akkoriban. Gyakorlatilag a magyar rocktörténelem minden slágerét eljátszották.  2002-től négy zenekarban is játszott a TIRKE HoNoLULUban, a Coco Bongoban, a Tóth Bagi Band blues zenekarban, valamint a Trio Influ jazzes formációban is. 2003-ban meghívást kapott a Sun City zenekarba, amellyel a VIVA Év Felfedezettjei voltak. A Sun City után Sanyi 2 éven át a Volwoxban is gitározott, majd 2007-ben gondolt egyet és megalakította a Simons együttest. 2006-2012 között rengeteg szegedi és környékbeli zenekarnak volt oszlopos tagja. Játszott a Blues Bellben, a Fülig Jamben és a Sheketben is.

2011-ben megalakította a Gypo Circus zenekart, mert szeretett volna egy csapatot, amely igazi családként működik. A zenekar stílusának alakulásához hozzájárult Sanyi néptáncos múltja, valamint a Balkán zenei világa. Ez a temperamentum nagyon magával ragadta, ezért a Gypo Circus a Balkán stílus és a modernkori underground punk vegyítése lett. Az elmúlt évtizedben a zenekar meghatározó és népszerű ethno punk zenekara lett a magyar zenei életnek.

Kecskeméti Sándort Algyő Nagyközség Önkormányzata 2015-ben Alkotói díjjal tüntette ki.

2023-ban minden előjel nélkül Sanyi gerincvelő sztrókot kapott. Köldöktől lefelé onnantól nem tudott mozogni. Számtalan vizsgálat, 4 hónap a Neurorehabilitációs Osztályon, és sok álmatlan éjszaka az Országos Mozgásszervi Rehabilitációs Intézetben sem hozott eredményt vagy javulást. Bár Sanyi megtanult a kerekesszékkel bánni, elvégezni a mindennapi élethez szükséges teendőket, a számára az örömöt és a szabadságot jelentő színpadra nem tudott a saját lábán visszaállni. Rengeteget olvasott nemzetközi kutatásokat a gerincvelő sérülések gyógyításáról és folyamatosan ott élt benne a remény, hogy lesz valami, ami segíteni fog. Így jutott el egy argentín klinikához, ahol több mint két évtizedes tapasztalatta a hátuk mögött őssejt kezeléssel dolgoznak azon, hogy korábban járóképtelen emberek életminőségét javítsák. Egy két féléves kezelés Buenos Airesben azonban 60 millió forintba kerül, amely hatalmas költség a zenész számára.  

Országszerte több zenekar, szakmabéli és támogató fogott össze és kezdett el gyűjteni. Molnár Áron polgármester a 2025-ös Algyői Falunapok alkalmával a polgármesteri alapból 1 millió forinttal támogatta meg Kecskeméti Sanyit, hogy erősítse reményét a gyógyulásra. Az időközben létrehozott alapítványon keresztül most már minden magánszemély tudja segíteni a gyűjtést.

Segítsen Ön is, hogy egy algyői zenész talpra és ezáltal a számára világot jelentő a színpadra állhasson újra!

forrás: Algyői Hírmondó

 

További hírek

A Szegedi Katasztrófavédelmi Kirendeltség elkészítette Algyő Nagyközség új Külső Védelmi Tervének Munkapéldányát, melyet a lakosság és az érintett szervezetek, vállalkozások 21 napig véleményezhetnek.

2026. június 11. | Önkormányzat Bővebben

Sikeresen megvalósult Algyő Nagyközség Önkormányzatának turisztikai fejlesztési projektje, amely a TOP Plusz-1.1.3-21 program támogatásával valósult meg. A beruházások célja az volt, hogy a település természeti értékeire, a Tisza-part nyújtotta lehetőségekre és a helyi kulturális örökségre építve még vonzóbb, korszerűbb és élménygazdagabb turisztik

2026. június 10. | Önkormányzat Bővebben

A mai napon Algyőn került megrendezésre a Magyar Rendészettudományi Társaság Településbiztonsági Tagozat workshop roadshowja, „Az önkormányzat helye és szerepe a lokális biztonság megteremtésében” címmel. A rendezvényen Szeged, Hódmezővásárhely, Sándorfalva és Algyő településbiztonsággal foglalkozó szakemberei mellett az ország több részéből...

2026. június 09. | Rendőrség Bővebben

Kártevők elleni időszakos permetezést végeztet Algyő Közterein lévő faállományon a Gyeviép Nkft. 2026. június 4-én az éjszakai órákban.

2026. június 02. | Gazdaság Bővebben

A mai napon Csongrádon került megrendezésre "A mezőgazdasági tüzek megelőzése és tűzoltási tapasztalatai" című szakmai konferencia. Algyőt az ALTE Algyői Települési Önkéntes Mentőcsoport, és a Gazdatűz Riasztás Szeged-Algyő-Hódmezővásárhely rendszer tagjai képviselték.

2026. május 27. | Rendőrség Bővebben

×