Feleségként érkezett Algyőre a 35 éves Ökrös Erika, aki mára a nagyközség legnagyobb beruházásaiért felelős Gyevitur Kft. ügyvezető igazgatója lett. Most a Borbála fürdő bővítésén, valamint a néhány hét múlva megnyíló háromcsillagos hotel és konyha beindításán dolgozik. Hisz a mintamenza-programban, amit szintén ő vezet majd be Algyőn. Fitnesszel, utazással és önfejlesztő könyvek olvasásával töltődik fel.
– Szeghalmon született, a Pannon Egyetem keszthelyi Georgikon karának elvégzése után a Budapesti Gazdasági Főiskolára járt. Hogyan kötött ki Algyőn?
– Békés megyei származású vagyok, Vésztőn nőttem föl. A keszthelyi egyetem első évében ismerkedtem meg későbbi férjemmel, aki évfolyamtársam volt és algyői. Az egyetem elvégzése után tulajdonképpen „férjhez jöttem" Algyőre. Már akkor feltűnt, hogy a település infrastrukturálisan sokkal fejlettebb az általam ismert hasonló méretű településeknél. Azonnal tudtam, hogy itt szeretném felnevelni a gyermekeimet: nyugodt, falusias, biztonságos környezet, kedves emberekkel, amely családalapításra ideális, ugyanakkor Szeged belvárosa sincs messze. A vállalkozásunk beindulása után, 2007-ben született meg a nagyobbik, 2010-ben a kisebbik lányunk. Amikor 2007-ben megnyitott a Borbála fürdő, csak kezdő anyukaként és vendégként szemléltem a fejlesztést.
Kérni szeret, nem utasítani
– Hogyan került a Gyevitur Kft. és ezzel együtt a Borbála fürdő ügyvezetői székébe?
– Teljesen véletlenül láttam meg 2012-ben az Algyői Hírmondóban a Gyevitur Kft. ügyvezetői posztjára kiírt pályázatot. Mivel a kisebbik lányom is elkezdte a bölcsődét, úgy gondoltam, hogy megpályázom az állást. A cég menedzselése lett elsősorban a feladatom, amely akkor már évek óta veszteséget termelt az önkormányzatnak. Gazdasági szakemberként úgy gondoltam, tudok segíteni a településnek abban, hogy ezt a tendenciát tompítsuk: már az első év végén milliókkal csökkentettük a veszteséget.
– A néhány hét múlva megnyíló Levendula Hotel és konyha létrejöttét is ön felügyelte. Mennyire könnyű nőként érvényesíteni az akaratát ebben a szakmában?
– A munkavállalókkal könnyű együttműködnöm: vezetőként kérni szeretek, nem utasítani. Néhány üzleti partnerünknél érzékeltem, hogy nőként hátránnyal indulok a tárgyalásokon, néhány perces beszélgetés után azonban általában sikerül ezt a lemaradást behoznom: nagy általánosságban érvényesül az akaratom. A fürdő bevételeiből és folyamatosan növekvő látogatói létszámából is arra következtetek, hogy jó úton járunk. Tervezzük a gyógyfürdő minősítést megkapó Borbála gyógyászati tevékenységének további fejlesztését, és komoly igény van a kültéri medencék bővítésére és a wellnessrészleg fejlesztésére is. Ezekhez elengedhetetlen egy minőségi szálláshely megléte Algyőn.
Bor, Dolce vita Ökrös Erika 1979. június 6-án született Szeghalmon. Általános iskolába Vésztőre járt, a középiskolát Szeghalmon végezte el, majd a keszthelyi Georgikon és a Budapesti Gazdasági Főiskola diákja volt. Jelenleg turisztikai menedzsernek tanul. – Az ember úgy fejlődik, ha folyamatosan tanul – vallja. Házas, egy 8 és egy 5 éves kislány édesanyja. Kedvenc étele a pacalpörkölt, kedvenc itala a Gere pincészet villányi rozéja. – Az egyetemen fél évig hallgattam borászati előadásokat, nagyon érdekes volt, ugyanis a keszthelyi egyetemen tanított egykor Bakonyi Károly professzor, a cserszegi fűszeres atyja. Innen az érdeklődés és szeretet a bor iránt – mesélte Ökrös Erika. Szívesen nézi azokat a filmeket, amelyekben Jávor Pál játszott, kedvenc együttese a Depeche Mode, de szereti Adéle zenéjét is. Kedvenc országa Olaszország, azon belül is Toszkána. – Az olasz kultúra, a gasztronómia, a történelmi épületek, az olasz emberek kedvessége és közvetlensége elvarázsol. Amit ott megtapasztal az ember, az igazi dolce vita – mondta. |
Márciusban indul a mintamenza
– A hotel melletti konyhában készítik majd márciustól a helyi bölcsődéseknek, óvodásoknak és iskolásoknak az ételt, amivel a nagyközségben is elindul a mintamenzaprogram. Kétgyermekes édesanyaként mi a véleménye erről a programról?
– A mai gazdasági helyzetben egyetlen falat ételnek sem lenne szabad a moslékosvödörben landolnia. Ugyan még nem vezették be Algyőn a mintamenzát, de az én lányom is gyakran úgy jön haza az iskolából, hogy nem ízlett neki az ebéd. Az új, 600 adagos konyhánkban alkalmazandó mintamenza-program bevezetésével az a célom, hogy a gyerekek elé ízletes ételek kerüljenek minőségi alapanyagokból, és azokat szívesen fogyasszák. A közétkeztetési rendelet kritikus pontja az ételek meghatározott sótartalma, ami egyik napról a másikra nem követhető. A szakemberek tapasztalatai szerint 1-1,5 év kell ahhoz, hogy a mintamenzaprogram egy adott konyhán jól működjön. Az étel sótartalma mellett ugyanolyan fontos, hogy eltűnjenek a szóját és adalékanyagokat nagy százalékban tartalmazó húskészítmények a gyerekek tányérjáról, valamint a magas cukortartalmú ételek és italok. Fontos, hogy az idényzöldségek, -gyümölcsök, a különböző húsfélék és halhús felhasználásával a gyerekek ismereteiket bővítsék, és igényt tartsanak a későbbiekben az ételek változatos fogyasztására. Ezzel teremtjük meg a lehetőségét az algyői gyerekeknek egy egészségesebb és tudatosabb élethez.
Fakanál és vadászvizsga
– Mennyire nehéz összeegyeztetni a munkát a családdal?
– Az elmúlt időszakban több beruházás volt Algyőn, amelyekért a Gyevitur Kft. volt a felelős, így többször előfordult, hogy napi 12–16 órát dolgoztam. Nem egyszerű egyszerre ügyvezetőként és anyaként is helytállni: meg kellett tanulnom azt, ha hazamegyek, az otthon töltött idő a gyerekekről szóljon, mert egy idő után az ember hajlamos a családjának járó időt is a munkájára fordítani.
– Kevés szabadidejét mivel szereti eltölteni?
– Feszültséglevezetésre lelkesen látogatom a különböző fitneszedzéseket. Szeretek a családommal utazni külföldön és belföldön egyaránt. Ha egy kis magányra vágyom, elvonulok, és önfejlesztő témájú könyveket olvasok. Főzni is szeretek, a férjemmel otthon nagyobb családi rendezvényeken főzőversenyeket rendezünk: egyszer az én pörköltjeimet, máskor az ő halételeit tálaljuk fel a rokonságnak, amely egyben a zsűri is. Kedvelem a vadételeket is, hiszen a férjem vadász: nekem is megvan a vadászati vizsgám, amit szintén az egyetemen szereztem meg.
Algyő Nagyközség Önkormányzatnak kérésére a Gyeviép Nkft. munkatársai elkészítették az új bölcsődéhez szánt parkoló részt. Az épülettel szemben, az iskola vonalában mintegy 90 méter hosszan szórt útpadkát alakítottak ki.
Az Algyő Foltvarrók Köre augusztus 26-án, szombaton ellátogatott a Magyar Foltvarró Céh által szervezett Országos Foltvarró Fesztiválra, Budapestre a Kultúrszövőgyárba.
Napjainkban meglehetősen gyorsan kézhez kaphatunk bestseller könyveket a saját anyanyelvünkön. Ez olyan természetessé vált, hogy bele sem gondolunk, hogy egy viszonylag frissen megírt, több száz oldalas idegen nyelvű regény hogyan kerülhet az éjjeliszekrényünkre magyarul. A fordítás rejtelmeiről Illés Róbert, algyői műfordítóval beszélgettünk.
A szabadstrand területén új kikapcsolódási és sportolási lehetőség nyílt az oda érkezők számára. 936.000 forint kivitelezés összegből kialakításra került ott egy új strandkézilabda pálya.
Füzesy István és az ALTE idén nyolcadik alkalommal rendezte meg a Tisza-Parti Partyt, amely nyolcadik alkalommal is nagy sikert aratott. Ezúttal a búcsú hétvégéjén várták a szabadstrandra a kikapcsolódni vágyókat.