2012 szeptemberében az AGRYA – Fiatal Gazdák Magyarországi Szövetsége elindította a Virtuális Falu Program elnevezésű projectjét. A program résztvevői az ország minden pontjáról, különböző tevékenységi körökből érkező fiatalok. A 30 főből álló csoport 1 éven keresztül képzéseken vett részt, kutatómunkát végzett, amelyet egy országos konferencia zárt 2013. október 11-én Fiatalok Vidéken címmel. A kutatás során a közösségek vezetőivel készült interjúk alátámasztották azt az aggasztó tendenciát, miszerint az értékrend tradicionális közösségektől való elmozdulása milyen károkat okoz a települések közösségi életében. Az élhető vidék megteremtésében rendkívül fontos szerepet játszanak a szervezetek és közösségek, illetve hozzájárulnak a fiatalok helyben tartásához. A fiatal civil szervezetek aktív részesei kell, hogy legyenek a település közéletének. Teret kell engedni nekik, hogy képviseljék az általuk fontosnak tartott célokat és értékeket, hiszen fiatal nemzedék segítése a legjobb befektetés. Novembertől indul a Virtuális Falu Program – Újratöltve, amely a következő egy évben ismét képzésekkel segíti a résztvevők munkáját, a témakörök az Európai Unió, a közigazgatás és a fiatalok, civil szervezetek ezekben való részvételére épül.
Az AGRYA segítségével júniusban egy 3 hetes nemzetközi képzésen vettem részt Németországban. A 26. Nemzetközi szeminárium egy vezető képzésről és műhelymunkáról szólt a vidéki fiatalok részére. Több mint 40 országból közel 70 résztvevő a képzők segítségével vezető- és személyiségfejlesztő tréningeken bővítette tudását és képességeit, csoportvezetési technikákat tanult, betekintést nyert nemzetközi és helyi problémákba és megoldásokba, illetve a szeminárium végére egy saját akciótervet is elkészített. A műhelymunkák angol, francia és német nyelven folytak. A képzések mellett farm- és intézménylátogatásokon vettünk részt. Az itt szerzett tapasztalatokat a résztvevők saját országukban, településükön építik be a mindennapi munkájukba.
A Wemsical Ifjúsági és Kulturális Egyesület tagjainak célja az algyői ifjúság összekovácsolása. Fontosnak tartjuk, hogy az itt élő fiatalok bekapcsolódjanak a közösségi életbe, építse saját környezetüket. Ehhez szükség van aktív, tenni akaró fiatalokra, ötletekre, csoportmunkára. A Fiatalok Egy Élhetőbb Környezetért Közhasznú egyesülettel folyamatos kapcsolatot tartunk, közös projektek megvalósításán dolgozunk. Célunk, hogy minél többen csatlakozzanak a két szervezethez, és a tagokkal együtt olyan programokat, ötleteket hozzanak létre, amelyekre igényt tart az algyôi fiatalság. Eddigi tapasztalatainkkal pedig ezt a folyamatot erősítjük, segítséget nyújtunk egymásnak.
Szeretnénk, ha minél többen részt vennének az algyői ifjúsági közösségi életben, ezért a wemsicalmail@gmail.com címen bátran keressetek fel minket, csatlakozzatok Hozzánk!
Nagyrészt befejeződött az Ezerjóház-Tájház-Lőtér területén megkezdett fejlesztés. A Tájház kapuja megújult, megőrízve a főbb jellegzetességeit. Új kapu készült az Ezerjóházra, illetve egy vadonatúj bejáró, és járda. Kihelyezésre kerültek a kerékpártárolók is.
Ezúton értesítjük a tisztelt lakosságot, hogy 2024. november 6-tól teljes szélességben lezárásra kerül a Kastélykert utca bevezető szakasza, mivel Algyő Nagyközség Önkormányzata megbízásából a kivitelező megkezdi az útfelújítási munkálatokat.
Algyő Nagyközség Önkormányzata pályázatot hirdet Algyő, Búvár utca 2. szám alatti kétszintes épület (volt Takarékszövetkezet épülete) 2024. december 1. napjával kezdődő határozott/határozatlan idejű, a két szint egyben, vagy külön-külön történő hasznosítására vonatkozóan.
Algyő Nagyközség Önkormányzata Kulturális és Innovációs Minisztériummal együttműködve kiírja a 2025. évre a Bursa Hungarica Felsőoktatási Önkormányzati Ösztöndíjpályázatot...
Algyő Nagyközség Önkormányzata a Levendula Hotelben tartotta a 2024-es Algyő Sportreménysége díjátadót majd a hangárban rendezték meg idén először az Algyői Sportgálát, melynek keretében került sor a 2024-es év „Jó tanuló, jó sportoló” díjak átadására.