Idén ünnepelte fennállásának 10. évét a Zsibongó Néptáncegyüttes, így a már hagyománynak mondható éves gálaműsor most még fergetegesebb volt.
A 2012. őszén alakult együttes tagjai fiatal, a tánchagyományt megismerni és egy jó közösségbe tartozni vágyó szülők, akik a fellépéseik során évről-évre bebizonyítják, hogy a néptáncot elkezdeni sohasem késő. A csapat vezetői Hegedűs Edit és Bogár-Szabó Bálint, akik törekednek arra, hogy mindenféle tájegység táncaival megismertessék a tagokat és általuk a népes közönségüket.
Éves programjuk mindig sűrű, hiszen országhatárokon innen és túl is léptek már fel vagy csatlakoztak egy-egy programhoz. A helyi hagyományápolásban és közösségformálásban is szerepet vállalnak. A csoport férfi tagjai elevenítették fel a népviseletbe öltözött, lovaskocsis húsvéti locsolkodást. Adventkor pedig a hagyományos népi karácsonyi elemeket jelenítik meg az ünnepi táncműsorukkal. Színes koreográfiájukat csodálatos népviseletekben adják elő, amelyeket az algyői önkormányzat támogatásával és sikeres országos pályázatoknak köszönhetően szereznek be és készíttetnek el.
Aktív hagyományőrző tevékenységüknek köszönhetően a Helyi Értéktárba is bekerültek, illetve 2020-ban az Algyő Napi rendezvénysorozat alkalmával Alkotói díjban részesült az együttes.
A mostani jubileumi gálát Gyurcsik Andrea moldvai dalai nyitották meg, amely megteremtette a gála hangulatát. Ezt követően Rábaközi táncokat mutattak be a néptáncosok. A Kárpát-medencei magyar nyelvterület nyugati szélén található Rábaközben a német hatás ötvöződik a paraszti kultúrával. Az archív felvételek alapján összeállított népviselet alkotóelemeinek elkészítésében Bakos Gáborné Laukó Ivett volt a Zsibongó segítségére. A gálaműsor színes eleme volt a Délikert Napsugár Táncegyüttesnek és a Délikert Táncegyüttes Möndörgő Csoportjának előadása is. A zsibongótól a műsor során láthattunk még szatmári táncokat, kalotaszegi legényest, marosmenti csingerálást, nyírségi, majd dél-alföldi táncokat is. A gálát pedig Bagi táncokkal zárták a néptáncosok. A táncokhoz a zenét a Gyantár Zenekar biztosította.
A hangulatos és emlékezetes gálaműsor után az együttes és a vendégfellépők tagjai tortával ünnepelték a sikeres fellépést és a csapat elmúlt 10 évét.
Reméljük még nagyon sokáig színesítik Algyő életét!
forrás: Algyői Hírmondó
34 napirendi pontot tárgyalt 2025. február 20-án Algyő Nagyközség Képviselő-testülete.
Azokat a családokat várják a Bóbita Bölcsődébe április 28-án és 29-én, akik a 2025/26-ös nevelési évben bölcsődei szolgáltatást szeretnének igénybe venni. Délelőtt 9 és délután 3 óra között van mód a beiratkozásra a Tiszavirág utca 44. szám alatti intézményben.
A Csongrád-Csanád Megyei Kormányhivatal Agrárügyi Főosztály Élelmiszerbiztonsági és Állategészségügyi Osztálya CS/I01/00657-5/2025. sz. határozata alapján Algyő Nagyközség közigazgatási területére 2025. március 31. – 2025. április 20-ig ebzárlatot és legeltetési tilalmat rendelek el!
Ezúton értesítjük a tisztelt lakosságot, hogy Algyő Nagyközség Önkormányzata megbízásából a Kastélykert utcán a kivitelező megkezdi az útfelújítási munkálatok következő szakaszát, ezért 2025. március 24-től teljes szélességben lezárásra kerül a Kastélykert utca a településkaputól a Téglás utcáig.
Teltház előtt játszotta Vörös Edit, Teremi Trixi, Szirtes Gábor és Csere László az Asszonykám adj egy kis kimenőt! című darabot. Az előadás egy operett betétekkel tűzdelt kabaréműsor volt, amellyel két felvonáson keresztül örvendeztették meg a közönséget.