Az Algyői Könyvtár könyvtárosai Olvasó Klubot indítottak a könyvek szerelmeseinek és azoknak is, akik még próbálgatják a könyvek varázsát magukba szívni.
Az első algyői olvasókör 1892-ben alakult meg, ennek az események a jubileuma alkalmából jött az ötlet, hogy indítsunk egy új klubot, ahol olvasunk és beszélünk róla. – mondta a Hírmondónak Dományházi Edit, az Algyői Könyvtár vezetője.
Az olvasókör tagjai havonta egy alkalommal találkoznak majd. Minden összejövetelre készülni kell egy téma szerinti könyvből.
Az MVM Démász Áramhálózati Kft. az alábbi időpontokban áramszünetet tervez Algyőn, az alábbi helyeken...
A Központi Statisztikai Hivatal (KSH) Algyő településen önkéntes adatszolgáltatáson alapuló lakossági adatfelvételeket hajt végre a plakáton szereplő témakörben. Az összeírói munkát a Központi Statisztikai Hivatal megbízásából a Statek Statisztikai Elemző Központ Kft. fényképes igazolvánnyal ellátott kérdezői végzik.
Hétvégén izgalmas és lendületes mérkőzésekkel zajlott le az U10-es jégkorong bajnokság, amelyen négy csapat vett részt: az Algyői Olajosok, a Goodwill Pharma, a Hódmezővásárhelyi Pörgős Pengék és a Szarvasi JSE.
Értesítjük a Tisztelt lakosságot, hogy a Szegedi Vízmű Zrt. 2025.01.29-én (szerdán) 22:00 -tól 05:00 óráig hálózatöblítési munkát végez.
Szegedi Vízmű Zrt. tájékoztatja a lakosságot, hogy az ivóvíz minőségének javítását célzó, hálózatöblítéssel járó karbantartási munkákat végeznek az alábbi helyeken: