Fennállásának 14. évfordulóját ünnepelte szeptember elsején a Bóbita Bölcsőde. Az Algyői Egyesített Szociális Intézmény szárnyai alatt működő telephely, 2007-ben fogadta az első kisgyermekeket. Az elmúlt 14 évben 362 gyermek számára biztosítottunk ellátás.
Célunk az volt, hogy minőségi bölcsődei ellátást hozzunk létre Algyőn, és felzárkózzunk a már jól működő gyermekintézmények mögé, mint amilyen az óvoda és az iskola.
2008. szeptemberében szakmai munka minősítése alapján gyakorló intézménnyé nyilvánították bölcsődénket.
2009-ben férőhely bővítés történt, 20 fő helyett immár 26 kisgyermeket fogadhatott intézményünk.
A 2012/13-as nevelési évben ismét bővült az intézmény, 36 férőhely működtetésére kapott engedélyt bölcsődénk. Szép tágas csoportszoba, három gyermek fürdőszoba, játéktároló helység és átadó került kialakításra.
2015-ben Országos Családháló díjjal jutalmaztak minket. Olyan intézmények kaphatják meg ezt az elismerést, akik az adott évben tevékenységükkel, programjaikkal, minőségi ellátással járultak hozzá a családok mindennapjaihoz.
A szülők visszajelzéseiből és a szakmai elismerésekből, úgy érezzük, hogy jó munkát végeztünk az elmúlt 14 évben. Lelkes kis csapatunkat, 6 kisgyermeknevelő, egy szakmai vezető, két bölcsődei dajka és egy szakácsnő erősíti. Sokat köszönhetünk Jankovicsné Veres Katalin intézményvezetőnek, aki támogatta kezdeményezéseinket, segítette terveink megvalósulását. Köszönet a fenntartónak, Algyő Nagyközség Önkormányzatának, hogy ezekhez a megvalósult szép eredményekhez, biztosította az anyagi, tárgyi feltételeket, a szép munkakörnyezetet.
Jelenleg és várhatóan az elkövetkezendő évtizedben egyaránt nagy szükség lesz bölcsődei ellátásra Algyőn. A 2021/22-es nevelési évre várólista alakult ki. A 2022/23-as nevelési évre az előjelentkezett gyermekek száma 46. Köszönhető ez annak, hogy Algyőt egyre több fiatal kisgyermekes család választja otthonának. Algyő Nagyközség Önkormányzata azon dolgozik, hogy a bölcsődei szolgáltatás minden bölcsődét igénylő család számára elérhető legyen a jövőben.
forrás: Algyői Hírmondó (Gyömbér Kornélia)
A Szegedi Katasztrófavédelmi Kirendeltség elkészítette Algyő Nagyközség új Külső Védelmi Tervének Munkapéldányát, melyet a lakosság és az érintett szervezetek, vállalkozások 21 napig véleményezhetnek.
Sikeresen megvalósult Algyő Nagyközség Önkormányzatának turisztikai fejlesztési projektje, amely a TOP Plusz-1.1.3-21 program támogatásával valósult meg. A beruházások célja az volt, hogy a település természeti értékeire, a Tisza-part nyújtotta lehetőségekre és a helyi kulturális örökségre építve még vonzóbb, korszerűbb és élménygazdagabb turisztik
A mai napon Algyőn került megrendezésre a Magyar Rendészettudományi Társaság Településbiztonsági Tagozat workshop roadshowja, „Az önkormányzat helye és szerepe a lokális biztonság megteremtésében” címmel. A rendezvényen Szeged, Hódmezővásárhely, Sándorfalva és Algyő településbiztonsággal foglalkozó szakemberei mellett az ország több részéből...
Kártevők elleni időszakos permetezést végeztet Algyő Közterein lévő faállományon a Gyeviép Nkft. 2026. június 4-én az éjszakai órákban.
A mai napon Csongrádon került megrendezésre "A mezőgazdasági tüzek megelőzése és tűzoltási tapasztalatai" című szakmai konferencia. Algyőt az ALTE Algyői Települési Önkéntes Mentőcsoport, és a Gazdatűz Riasztás Szeged-Algyő-Hódmezővásárhely rendszer tagjai képviselték.