Új trénerrel készül a következő bajnokságra az Algyő SK: a megyei I. osztályban legutóbb 8. helyen végzett csapat irányítását a játékot abbahagyó Fülöp Tibor vette át.
Ami a keretbeli változásokat illeti, távozott a csapattól a kapus Siska Richárd, valamint Szil Zsolt, érkezők oldalán viszont összesen 8 név is található.
A kapuba érkezett Mórahalomról a 30 éves Szabó Gergely, aki továbbra is csapattársa lesz Ördögh Kristófnak (24), ám immáron algyői színekben. Ismerős lehet az algyői szurkolóknak Táncos Bence, hiszen a Deszktől érkező 24 támadó játszott már az Algyőben, akárcsak az SZVSE-től visszatérő Deák Donát, a 24 éves középpályás féléves kitérőt követően tér vissza Algyőre. Egyaránt a DAFC Szegedtől érkezik a 17 éves Suták Gergő és a 26 éves Fekete Ádám, a 19 éves Csehó Martin a Szeged-Csanád Grosics Akadémiától, míg a 22 esztendős Horváth Adrián pedig az UTC-től érkezett.
– Erre készültem a felnőtt labdarúgás befejezését követően, de nem gondoltam, hogy ilyen hamar lesz lehetőségem. Vágó Attila, Kelemen Balázs és Paksi Péter mellett már pályaedzőként segítkeztem. Múlt héten elkezdtük a közös munkát, fura volt, hogy nem a padon ülök az öltözőben. Jó közösségbe csöppentem, hosszú távon gondolkozunk, szeretnénk a felsőházban végezni az idén – mondta Fülöp Tibor.
Szombaton a Békés megyei I. osztályban érdekelt Orosházával játszik a csapat az első nyári felkészülési mérkőzésén.
forrás: www.algyosk.hu
A Gyevi Art Kulturális Egyesület Tollforgatók Köre és az Algyői Könyvtár irodalmi és grafika pályázatot hirdet „Amikor a toll kibicsaklik” címmel.
Az algyői Bóbita Bölcsőde harmadik hónapja nyújt szolgáltatást az újonnan átadott épületben, amely a Tiszavirág utca 44. szám alatt található. Az intézmény népszerű, betelt a 60 férőhely.
A tabella másodikja, az Algyő az edző váltó Balástya otthonában gyűjtötte be három pontot. Itt is vezetett az esélyesebb vendégcsapat, majd jött az egyenlítés, a meccs végén mégis az Algyő örülhetett, hiszen a 76. percben Csányi Ádám gólja eldöntötte a találkozó sorsát.
A Csongrád-Csanád Megyei Kormányhivatal Agrárügyi Főosztály Élelmiszerbiztonsági és Állategészségügyi Osztálya CS-I01/02175-2/2023. sz. határozata alapján Algyő Nagyközség közigazgatási területére 2023. szeptember 30. – 2023. október 21-ig ebzárlatot és legeltetési tilalmat rendelek el!
Az Algyő SK életében sok változás történik az idei szezontól, de a munka nem áll meg. Az edzők ugyanolyan lelkesen vetik bele magukat a legkisebbektől egészen a felnőtt korosztály trenírozásába, mint ahogy azt eddig is megszokhattuk tőlük.