60-nál több olyan elítélt érkezett az elmúlt hetekben a nagyfai büntetés-végrehajtási intézetbe, akiket a bíróság 3–6 hónap szabadságvesztéssel sújtott. A rövid időtartamra elítélt fogvatartottakat a BV ezután nyári börtönökben kívánja elhelyezni: jelentős költségmegtakarítást remélnek.
Megnyílt az ország első nyári börtöne Nagyfán. Az elmúlt hetekben több mint 60 elítélt érkezett a Szegedi Fegyház és Börtön új körletébe, akiket a bíróság 3–6 hónap letöltendő szabadságvesztésre ítélt. A nyári börtönt a 2006 óta üresen álló volt idegenrendészeti szálláson alakították ki.
– Olyan munkára fogható 55 év alatti férfiakat helyeztünk itt el, akik rövid időtartamú szabadságvesztést kaptak, amelyet fogház vagy börtön fokozatban kell letölteniük. Célunk az volt, hogy a rövid időtartamra elítélteknek nyáron kelljen letölteni büntetésüket, hiszen ilyenkor nincs szükség fűtésre, és világítani is kevesebbet kell. Ezzel jelentősen csökkenek a fenntartási költségek – magyarázta Szalai Tímea. A BVOP sajtóirodájának vezetője elmondta: az eddig szabadon álló négy épületből a Nagyfán raboskodó elítéltek kettőt újítottak fel – ide költöztették be a nyári „vendégeket". – Ittlétük alatt az ő feladatuk lesz a másik két épület rendbehozása. Jövőre Nagyfa akár 130 fogvatartottat tud majd fogadni nyáron – mondta Szalai.
Magyarországon egy elítélt fogva tartása – a személyzet költsége nélkül – naponta 2200 forintba kerül. – Mivel a felújítások nyáron történnek Nagyfán, ezért szinte az összes új elítélt részt tud venni a munkálatokban. Akinek mégsem akadna itt feladat, azt a Nagyfa Alföld Kft.-nél munkáltatjuk – magyarázta az osztályvezető. Nagyfán másfél éve még csak 380 elítélt élte mindennapjait az 1300 katasztrális holdnyi gazdaságon – ma az újonnan érkezettekkel együtt közel 500-an vannak.
Magyarországon bírósági statisztikák szerint évente átlagosan 500 embert ítélnek 6 hónapnál rövidebb tartamú szabadságvesztésre. A megnövekedett fogvatartottlétszám Nagyfán egyelőre nem igényelt változásokat a személyi állományban.
Utókezelő
Nagyfa nemcsak a most átadott nyári körletrész, hanem krónikus utókezelő részlege miatt is eltér az ország többi BV-intézetétől. Az utókezelőt 1990-ben adták át: az intézménybe a BVOP egészségügyi főosztályának engedélyével kerülnek műtét után, vagy szervi betegségben szenvedő fogvatartottak, akiknek ápolása állandó orvosi felügyeletet igényel. A kormány tervei szerint az utókezelőt, az Igazságügyi Megfigyelő és Elmegyógyító Intézetet, valamint a tököli büntetés-végrehajtás központi kórházát a jövőben még meg nem határozott időpontban a fővárosi Szent László kórház területére vonják majd össze. A nagyfai krónikus utókezelő betegeinek helyét elítéltekkel töltenék fel, amitől a börtönök telítettségének csökkenését várják.
Algyő Nagyközség Önkormányzata Ösztöndíj Pályázatot hirdet azon hallgatóknak, akik a pályázati felhívás közzétételének időpontját megelőző legalább két évben algyői bejelentett lakóhellyel vagy tartózkodási hellyel rendelkeznek és ...
A Szegedi Katasztrófavédelmi Kirendeltség elkészítette Algyő Nagyközség új Külső Védelmi Tervének Munkapéldányát, melyet a lakosság és az érintett szervezetek, vállalkozások 21 napig véleményezhetnek.
Sikeresen megvalósult Algyő Nagyközség Önkormányzatának turisztikai fejlesztési projektje, amely a TOP Plusz-1.1.3-21 program támogatásával valósult meg. A beruházások célja az volt, hogy a település természeti értékeire, a Tisza-part nyújtotta lehetőségekre és a helyi kulturális örökségre építve még vonzóbb, korszerűbb és élménygazdagabb turisztik
A mai napon Algyőn került megrendezésre a Magyar Rendészettudományi Társaság Településbiztonsági Tagozat workshop roadshowja, „Az önkormányzat helye és szerepe a lokális biztonság megteremtésében” címmel. A rendezvényen Szeged, Hódmezővásárhely, Sándorfalva és Algyő településbiztonsággal foglalkozó szakemberei mellett az ország több részéből...
Kártevők elleni időszakos permetezést végeztet Algyő Közterein lévő faállományon a Gyeviép Nkft. 2026. június 4-én az éjszakai órákban.