27 mázsa halat mentett ki a Fehér-tói csatornából a Herman Ottó Horgászegyesület azelőtt, hogy teljesen leengedte volna a vizet a mederből az ATIVIZIG. A halak az egyesület más vizeibe kerültek. Az akció törvényes volt – de nem tetszett mindenkinek.
A HOHE által megbízott halászbrigád 600 kilogramm harcsát, 200 kilogramm csukát, 100 kilogramm süllőt, 300 kiló pontyot és 1500 kiló egyéb fajú halat fogott ki, összesen 27 mázsát. A halak az újszegedi Holt-Marosba, a sándorfalvi tóba és a medencés kikötőbe kerültek.
A Fehér-tói csatornából azért engedik le minden ősszel a vizet, hogy meg lehessen vizsgálni a Tisza gátja alatt működő szivattyút. Az elmúlt évtizedben a csatorna halai ilyenkor a vízzel együtt kijutottak a Tiszába, a torkolatnál lévő halászvarsákba, vagy a hátramaradt pocsolyában pusztultak el. Az egyesület szeptember 17-i, állománymentő akciójának mégsem örült mindenki. Helybeli horgászok nehezményezték, hogy így nem marad fognivaló a csatorna feltöltése után, pedig ők egész évre váltottak ide engedélyt.

Nem szép, hogy az egyesület a harcsát, csukát, süllőt is elvitette, pedig csak pontyot telepít ide. Igazságosabbnak gondolták volna, ha inkább a Tiszába jut a hal. Azt is nehezményezik, hogy a lehalászáskor többen, akik segédkeztek, kaptak a zsákmányból.
Az ilyen állománymentő halászatot nem tiltja jogszabály, sem a vízterület halgazdálkodási terve – reagált kérdésünkre Papp András megyei halászati felügyelő, akitől az egyesület korábban állásfoglalást kért az akcióról. Neki nem feladata vizsgálni, hogy az egyesület a területi engedély kiadásakor mit vállal, de megítélése szerint nem történt hiba. A HOHE vezetőségéhez is eljutottak az észrevételek. – Az egyesületnek lehetősége van arra, hogy azoknak, akik társadalmi munkát végeznek, adjon abból a halból, amelyet nem érdemes telepíteni: busákat, néhány nagyobb harcsát – mondta lapunknak Halász László, a kommunikációért felelős tisztségviselő. – Azon a területen az összes hal az egyesülethez tartozik, függetlenül attól, hogy mi telepítettük, a Tiszából jött vagy a halgazdaságból. A lehalászáskor a pontyok nagyobb része a Fehér-tó felé elúszott. Bebizonyosodott: telepítünk vagy sem, a csatorna a teleengedéskor mindig tele lesz hallal, a tógazdaságból vagy a Tiszából. Tehát nem kell attól tartani, hogy zsákmány nélkül maradnának az itteni horgászok. Hétfőn jártam lenn, megint van víz a csatornában – és hal is: 3-4 kiló közötti amurt, 2 kiló körüli pontyot fogtak benne.
Az akcióról az egyesület elnöksége döntött – a legközelebbi közgyűlésen lesz lehetőség arra, hogy a tagok megbeszéljék a tapasztalatokat.
Állománymentő halászat. A halak a Holt-Marosba, a medencés kikötőbe és a sándorfalvi tóba kerültek.
Algyő Nagyközség Önkormányzata Ösztöndíj Pályázatot hirdet azon hallgatóknak, akik a pályázati felhívás közzétételének időpontját megelőző legalább két évben algyői bejelentett lakóhellyel vagy tartózkodási hellyel rendelkeznek és ...
A Szegedi Katasztrófavédelmi Kirendeltség elkészítette Algyő Nagyközség új Külső Védelmi Tervének Munkapéldányát, melyet a lakosság és az érintett szervezetek, vállalkozások 21 napig véleményezhetnek.
Sikeresen megvalósult Algyő Nagyközség Önkormányzatának turisztikai fejlesztési projektje, amely a TOP Plusz-1.1.3-21 program támogatásával valósult meg. A beruházások célja az volt, hogy a település természeti értékeire, a Tisza-part nyújtotta lehetőségekre és a helyi kulturális örökségre építve még vonzóbb, korszerűbb és élménygazdagabb turisztik
A mai napon Algyőn került megrendezésre a Magyar Rendészettudományi Társaság Településbiztonsági Tagozat workshop roadshowja, „Az önkormányzat helye és szerepe a lokális biztonság megteremtésében” címmel. A rendezvényen Szeged, Hódmezővásárhely, Sándorfalva és Algyő településbiztonsággal foglalkozó szakemberei mellett az ország több részéből...
Kártevők elleni időszakos permetezést végeztet Algyő Közterein lévő faállományon a Gyeviép Nkft. 2026. június 4-én az éjszakai órákban.