× Hírek Önkormányzat E-Ügyintézés Turisztika Hasznos információk Események Facebook oldalunk Youtube oldalunk Instagram oldalunk
hu

Gonda Attila a forduló gólvadásza

|
2014. április 29. | Sport
A SZEGEDma.hu rovatában az elmúlt futballhétvége legjobb Csongrád megyei gólszerzőjét mutatjuk be. Gonda Attila mesterötöst lőtt a megyeegyes Tápéban az Ásotthalom ellen 7–5-re megnyert meccsen.

19. perc: 0–1, 21. perc: 1–1, 26. perc: 1–2, 27. perc: 2–2, 48. perc: 2–3, 58. perc: 3–3, 59. perc: 4–3, 65. perc: 4–4, 66. perc: 5–4, 67. perc: 5–5, 89. perc: 6–5, 90. perc: 7–5.

Ha nem a hivatalos jegyzőkönyvben szerepelnének a fenti adatok, talán el sem hinnénk, milyen őrült meccset játszott a Tápé és az Ásotthalom megyeegyes labdarúgócsapata. A fordulatokban gazdag találkozón végül a hazaiak örülhettek, köszönhetően a mesterötösig jutó Gonda Attila teljesítményének.

Hihetetlen meccs volt, szinte minden kapura lövésből gól lett. Először egy 11-esből lőttem a kapuba, utána kétszer Laczkó János, egyszer Cindel Márió, egyszer pedig Vangel Roland átadásából találtam be. Igazából hat is lehetett volna az az öt, hiszen az utolsó percben kaptunk egy büntetőt, amelyet én szoktam lőni. Most azonban szólt Laczkó Jani, hogy elvállalná, és mivel már adott két asszisztot korábban, nem is ellenkeztem – árulta el a 28 éves játékos.

Gonda Attila az utóbbi években nem a góllövésről volt híres, hogy mást ne mondjunk, a megyeegyben 2011-től mostanáig volt összesen öt gólja. Ezt duplázta most meg.

Támadónak tartom magam, ám Algyőn edzőnknek, Takács Zoltánnak megtetszett, ahogy hátul mozgok, és ott ragadtam. Több, mint másfél évig szerepeltem a védőposzton, ám nem éreztem jól magamat, nem élveztem a játékot. Éppen ezért igazoltam a télen Tápéra, örülök, hogy itt a góllövés terén számítanak rám – fogalmazott Gonda, aki hozzátette, csapata számára már csak a hatodik hely elérhető a bajnokságban, és azt szeretnék is megszerezni.