A község szintű Egészségnapok rendezvénysorozathoz kapcsolódva óvodánkban ismét megrendezésre került az Egészséghét. Április 8-12 között változatos programokat szerveztünk az óvodás korosztály számára az egészségmegőrzés szellemében.
A hetet hagyományosan sportnappal kezdtük és zártuk le. A gyerekek szívesen mutatták meg ügyességüket és kitartásukat a különböző helyszíneken, ahol versenyjátékokban, akadálypályákon mozoghattak.
A Zöld szívű kertész program keretében komposztálót és esővízgyűjtőt kapott óvodánk, amiket együtt helyeztünk el a Gyermekkertünkben. Új ismereteket szerezhettek a gyerekek a kertészkedésről és a komposztálás szabályairól.
Rosszcsont Rudi történetének segítségével tapasztalatokat szerezhettek a helyes testápolás és fogápolás témakörében.
Új elemként bevezetésre került Egészséghetünkön az Elsősegélynyújtás. Ezzel célunk az volt, hogy tudatosítsuk a gyermekekben az elsősegélynyújtás és a segítségkérés fontosságát. Megnézhették az eszközöket és kipróbálhatták a csoportokban az orvosos játék során.
A hét folyamán szó volt arról is, hogy szívünk egészségének megvédése érdekében fontos a sok mozgás, az egészséges táplálkozás. Ennek jegyében finom salátákat készítettek a csoportok. A gyerekek örömmel hozták otthonról a különböző zöldségeket és gyümölcsöket, így még szívesebben kóstolgatták azokat. Érdekességként lehetőséget biztosítottunk bio-bodzából készült szörp és lekvár kóstolására is.
A „Kötélhúzás” című vicces mesejelenettel hívták fel az óvó nénik a gyerekek figyelmét a mindennapos testmozgás fontosságára. Ezt követően már alig várták, hogy az udvaron kipróbálhassák az új futó- és tandembicikliket.
A héten az egészséges életmód témában készült rajzokból, munkákból kiállítást rendeztünk be, amelyet minden érdeklődő szülő megtekinthetett.
Kártevők elleni időszakos permetezést végeztet Algyő Közterein lévő faállományon a Gyeviép Nkft. 2026. június 4-én az éjszakai órákban.
A mai napon Csongrádon került megrendezésre "A mezőgazdasági tüzek megelőzése és tűzoltási tapasztalatai" című szakmai konferencia. Algyőt az ALTE Algyői Települési Önkéntes Mentőcsoport, és a Gazdatűz Riasztás Szeged-Algyő-Hódmezővásárhely rendszer tagjai képviselték.
24. alkalommal rendezték meg Hatvanban az ITF Taekwon-do Nemzetek Kupáját. A nemzetközi versenyen a harcművészek küzdelem és formagyakorlat kategóriákban mérhették össze tudásukat. Az Algyői Sportkör ITF Taekwon-do Szakosztálya 3 fővel képviseltette magát, Marton Anna, Tandari Délia Rózsa és Nagy Olivér személyében.
Algyő Nagyközség Képviselő-testülete a tavalyi évhez hasonlóan segítséget nyújt Önnek, mint 65 évet betöltött algyői lakosnak. A támogatás összege 15.000 forint, amelyet postai úton fog megkapni 2026. május 1. és június 30. között. Önnek egyéb teendője nincs.
Gerendáson rendezte meg a Spárta Taekwon-do Egyesület a VIII. Fehér Kupa és VIII. Spárta Kupa nevű ITF Taekwon-do versenyt, melyen a Csongrád és Békés megyéből érkező klubok mellett, az Algyői Sportkör ITF Taekwon-do Szakosztálya is képviseltette magát.