A napokban befejeződött a sárga jelzésű turistaút Algyő, Tisza híd és Szeged közötti szakaszának kijelölése. Az út a Tisza partján az ártérben, valamint a töltéskoronán halad.
A munka Algyő Nagyközség Önkormányzatának kezdeményezésére és szervezésében a Csongrád Megyei Természetbarát Szövetség szakmai vezetésével és az ATIVIZIG közreműködésével valósult meg.
A magyarországi természetjárás a 19. század végén kezdett szervezettebbé válni. Az első turistaútvonalakat és jelzéseket a Budapesti Egyetemi Turista Egyesület - BETE - és a Magyar Turista Egyesület – MTE - hozta létre az 1880-as években. Az első ismert jelzett út 1888-ban Dobogókőre vezetett. A 20. század elején egyre több turistaegyesület alakult, és ezek különböző jelöléseket kezdtek használni. Az egységes jelzésrendszert Rockenbauer Pál és Thirring Gusztáv munkásságának is köszönhetjük. 1930-ban már országosan egységes turistajelzés-rendszert alkalmaztak. Magyarország az egyik első ország volt, ahol egységes jelrendszert vezettek be. A magyar turista jelzések rendszerét több ország is átvette, például Szlovákia és Románia egyes területein is hasonló jelzéseket használnak.
A sárga és egyébként a zöld sávjelzés is helyi jelentőségű, hegységi vándorutak jelölésére alkalmazzák. A turista jelek célja, hogy segítségükkel a térképen, illetve a természetben a turistautakat könnyen azonosítani lehessen és komolyabb tájékozódási tudás nélkül is eljuthassunk a kiszemelt célhoz. Segítenek eligazodni az erdőben és a természetben, így kisebb az esélye annak, hogy valaki eltéved.
Algyőnél a töltésen végigfutó sárga jelzés a Röszke felől induló, Szentmihályon és Szegeden is végigmenő útvonal korábban kimaradt szakaszát pótolja be. Így Röszkétől egészen Dócig haladhatunk rajta. Dócnál pedig rá lehet csatlakozni az Országos Kéktúra útvonalára.
Az átadást március 8-án, az Algyő-Petres Árvízi Emlékfutás és Teljesítménytúra alkalmával tervezzük.
forrás: Algyői Hírmondó
Csongrád-Csanád Vármegye Önkormányzata „Identitástudat erősítése Csongrád-Csanád vármegyében” című projekt keretében igyekszik elősegíteni a hátrányos helyzetű lakosság (gyermekek, idősek, fogyatékkal élők, nők romák, mélyszegénységben élő) felzárkózását, a szolgáltatásokhoz való egyenlő esélyű hozzáférés biztosítását...
A Kastélykert utca felújítása során a szerdai és csütörtöki napon (2025.04.16-17.) a Vállalkozó elkezdi az aszfalt kötőréteg beépítését.
Újfajta mozgásforma várja az érdeklődőket a Faluházban. Bár az 50 év feletti korosztályt érinti a foglalkozás, nemcsak szeniorokat vár Pataki Sándorné Marika, akivel erről a tánc fajtáról beszélgettünk.
Április 5-én indult el a gyermekhorgász szakkörünk az algyői horgásztavak partján. A GYEVIÉP NPKft., az Algyői Természetvédő Horgászegyesület, Sarok Krisztián e.v., a Tiszai Horgászbolt és a lelkes szülők együttműködésének eredménye: horgászat, vízpart, mosolygó gyerekek, természet, jó hangulat, formálódó közösség!
Március során több tornán és rendezvényen is részt vettek, minden alkalommal bizonyítva tehetségüket és kitartásukat.