Szombat reggel tízkor már sokan nyüzsögtek az algyői szabad strandon ami nem csoda, hiszen változatos programok várták őket.
Az V. Algyői Tisza Parti Party a gyors lábúak futóversenyével indult, majd a legerősebb embereknek szurkolhattak a vendégek. Az Alte, az Algyői Tisza Szabadidősport és Környezetvédő és Rekreációs Egyesület ötödik alkalommal szervezte meg sportos családi napját. A II. Erős Ember Versenyt most is Bartalos Tamás, többszörös erőemelő és MMA bajnok vezette.
– Hat versenyző négy versenyszámban méri össze a tudását. A versenyszámok közül talán a legnehezebb a golyóemelés, de a másik három versenyszám is speciális felkészülést igényel. Persze egy 80 kilogrammos rönk többszöri kinyomása sem egyszerű feladat – hangsúlyozta Bartalos Tamás, a kiskunmajsai Szikla.
Az evezés kedvelői egy másfél kilométeres vízi teljesítmény túrán mérték össze a tudásukat. A több tucatnyi kajakost és kenust Kopasz Bálint világbajnok kajakos vezette, és az érmeket is tőle vették át a győztesek. A vidám hangulathoz néhány elengedhetetlen kellék is hozzátartozott, népszerű volt a kézi készítésű fagylalt, az ugrálóvár, és a buborékfoci is.
– A lényeg, hogy megmutassuk az embereknek mi mindent lehet csinálni a Tisza partján, hogyan lehet hasznosan, értelmesen, és jó kedvvel eltölteni a szabadidőt. Célunk, hogy támogassuk a környezettudatos nevelést is, valamint a sportolási lehetőségekkel elősegítsük mindenki számára a fáradtság, a feszültség feloldását – mondta lapunknak Füzesy István főszervező, aki kiemelte, ehhez nyújt immár ötödik alkalommal kiváló lehetőséget a sportrendezvény.
forrás: www.delmagyar.hu
Nagyon jó hangulatban zajlott az Algyői Könyvtár szervezésében megrendezésre került 2. "Kocsmakvíz" est a Szent Anna Teraszon. A nyertes csapatok a 'Csontdarálók' Nagy Sanyi kapitánnyal és a 'Tolni' csapat Boros Kriszta kapitánnyal. Szoros verseny volt az újonc 'Első helyezett' csapattal, akik a legjobb gyüttmönt csapat címet vihették haza.
Az Algyői Parlando Énekegyüttes felvételt nyert a Csongrád-Csanád Vármegyei Értéktárba. Az együttes 22 éve ápolja és törekszik megőrizni a magyar operett hagyományait. Fellépéseikkel sokakkal megszerettették ezt a műfajt. A kulturális örökség szakkategóriába sorolt Parlando munkájának méltó elismerése ez.
A Gyevi Art Kulturális Egyesület Tollforgatók Köre és az Algyői Könyvtár irodalmi és grafika pályázatot hirdet „Amikor a toll kibicsaklik” címmel.
Az algyői Bóbita Bölcsőde harmadik hónapja nyújt szolgáltatást az újonnan átadott épületben, amely a Tiszavirág utca 44. szám alatt található. Az intézmény népszerű, betelt a 60 férőhely.
A tabella másodikja, az Algyő az edző váltó Balástya otthonában gyűjtötte be három pontot. Itt is vezetett az esélyesebb vendégcsapat, majd jött az egyenlítés, a meccs végén mégis az Algyő örülhetett, hiszen a 76. percben Csányi Ádám gólja eldöntötte a találkozó sorsát.